Lyžařské helmy

Lyžařské helmy nejsou povinnou součástí výbavy dětí do osmnácti let, jako je to u cyklistických helm, přesto nebezpečí na horských svazích není o nic menší a rodiče by měli sami posoudit, jaká rizika hrozí jejich dětem, pokud jim lyžařskou helmu neobstarají.

Dospělý člověk je sám svým pánem, přesto by měl o své zdraví dbát, protože náhlý pád se může stát i zkušeným lyžařům a úrazy hlavy, před kterými nás lyžařská helma chrání si nepřeje nikdo z nás.

Konečně lyžařské helmy mají také své přednosti. Kvalitní firmy, které lyžařské helmy vyrábí, se neustále zdokonalují nejen co se týče jejich designu, ale také výrobní technologie, které značně zvyšují jejich ochranu. Dnes na trhu můžete najít helmy s odvětráváním, odlehčené, s vnitřním polstrováním atd. Při výběru správné helmy byste se měli zaměřit hlavně na to, jestli splňuje bezpečnostní normu CE-EN 1077 (evropská směrnice pro bezpečnost) a také jestli dobře sedí. Není také od věci pořídit helmu společně s brýlemi. Při jejím nasazení by měla helma chránit čelo a po větším nárazu, nebo silném pádu byste měli helmu vyměnit.

Lyžařské helmy Giro

Lyžařské helmy Giro jsou velmi odolné proti pádu, některé v sobě mají zabudované audio systémy. Jsou maximálně pohodlné, také pro lyžaře juniory je zde velký výběr a to s velmi moderním dětským designem. Dospělí lyžaři si zde jistě také vyberou jak helmy závodního typu tak helmy zaručující vysokou bezpečnost ve snowparcích díky odolné skořepině, která chrání před opakovanými silnějšími nárazy.

Lyžařské helmy Alpina

U firmy Alpina můžete najít rozličné druhy helem, na freeride i jarní lyžování, závodní i rekreační typy a to ve velice pěkném módním designu se zabudovaným odvětráváním, nastavitelnou ventilací. Pokud jezdíte na lyžích a zároveň i na snowboardu, je zde pro Vás helma vhodná jak na „prkno“, tak na lyže a můžete si vybrat také odlehčenou verzi.

Lyžařské helmy Blizard

Helmy Blizard jsou velmi oblíbené, mají velice moderní sportovní design, zaručuje vysokou míru bezpečnosti, má nastavitelnou ventilaci, odnímatelné uši, měkké polstrování a je lehká, čímž zaručuje její pohodlné nošení.

Lyžařské helmy Carrera

Značka Carrera patří rovněž do předních značek co se tyýče lyžařského vybavení. Za zmínku stojí hlavně lyžařské helma jménem Avantgarde, která je díky svému italskému designu velmi extravagantní a přesto jí to neupírá na jejích praktických vlastnostech. Lyžařské helmy si zde vyberou jak pánové, tak dámy i děti.

Lyžařské helmy Rossignol

Lyžařské helmy Rossignol se pyšní hlavně svým vybavením, do kterého mimo jiné patří odnímatelné chrániče uší, 2 druhy ventilačního systému, možnost přeprání vnitřního polstrovací výplně, integrovaná ochrana v oblasti šíje, nebo velmi odolná skořepina proti pádům. Nabízené helmy jsou pro všechny typy lyžařů.