Lyžařské boty

Pří výběru lyžařských bot je nutno řídit se určitými pravidly, abyste se po celou dobu jízdy cítili pohodlně. První, na co byste měli před koupí správných bot pamatovat je, aby Vás boty nikde netlačily, šly Vám dobře nazout a kromě toho byste se měli zaměřit spíše na boty, které nemají pouze jednu nebo dvě přezky, protože takové boty na noze nedrží pevně.

Výběr bot se také odvíjí od toho, jakým jste lyžařem. Pokud lyžujete pouze rekreačně, pak jsou pro Vás vhodné boty s měkčí ohebností, jestliže jste lyžařem náruživějším, pak se pro Vás budou hodit lyžařské boty univerzálního typu a dále existují ještě tzv. závodní modely, ale nejsou už tak pohodlné, jako výše zmíněné modely. Pro ženy se pak hodí vybírat některé z bot určených právě pro ženy. Takové boty budou ženám pohodlnější, protože jsou více uzpůsobeny ženskému tvaru nohou. Před samotnou koupí lyžařských bot byste se měli určitě poradit namístě s odborníkem.

Lyžařské boty Atomic

Firma Atomic má pro lyžaře mnoho variant lyžařských bot, vybírat můžete od velmi komfortních typů s vynikající ohebností, přes boty vhodné pro začátečníky po dámské modely. Naleznete zde i lyžařské boty pro lyžaře s širšími nohami, boty pro rekreační i sportovní lyžování a terén všestranného typu.

Lyžařské boty Salomon

Firma Salomon nabízí lyžařské boty pro všechny druhy lyžařů. Některé boty mají i speciální systém Sensifit, který zaručuje automatické přizpůsobení boty na Vaší nohu, nebo třívrstvou termoregulační pěnu pro zajištění největšího pohodlí.

Lyžařské boty Head

Z lyžařských bot od firmy Head je možné vybírat modely různého typu a designu, velmi pohodlné lyžáky pro sezónu 2009 nabízí například řada All day, samozřejmě zde můžete pořídit i vylepšené, méně tvrdé závodní lyžařské boty, lyžařské boty sportovní a to v modelech pánských i dámských.

Lyžařské boty Lange

Firma Lange vyrábí velmi profesionální lyžařskou obuv a další vybavení pro sjezdové lyžování. Lyžařské boty si zde jistě vyberete. Lange nabízí modely pro rekreační lyžování, ale také modely pro výborné lyžaře v provedeních pánských, dámských i dětských. Kromě toho design těchto lyžařských bot je velmi moderní, zvláště ženy by zde mohly najít kromě pohodlí i módní doplněk na svahy.

Lyžařské boty Nordica

Lyžáky od firmy Nordica jsou velmi kvalitními botami, velmi oblíbené rekreačními lyžaři, ale díky své technologické výbavě si zde mohou vybírat i výborní lyžaři, kteří potřebují boty, které se mohou díky technologické výbavě bot rovnat botám profesionálních závodníků, ale k tomu splňují parametry sportovních lyžařských bot. Můžete vybírat jak velmi luxusní sportovní modely, tak modely k rekreačnímu lyžování, nebo freeride od modelů pánských po dětské.

Lyžařské boty Alpina

Lyžařské boty Alpina jsou velmi oblíbenými lyžařskými botami hlavně díky své dobré cenové dostupnosti. Pokročilí lyžaři si mohou zvolit z řad lyžařských bot Alpina, které mají ergonomický tvar, snadné ovládání a jsou tepelně podšity. Své si zde najdou i lyžaři junioři a to ve velmi zajímavém designovém provedení, například v barvě růžové.